Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2011

ΠΑΟΚ-Σάμροκ Ρόβερς 2 - 1. Δείτε τα βίντεο

Ο Λαζάρ με σουτ στο 12` έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ στο ματς με τους Ιρλανδούς, ενώ η Σάμροκ ισοφάρισε στο 48` με τον Σέπαρντ. Ο Βιεϊρίνια στο 63` το 2-1 με σουτ

88` Ο Παπάζογλου στη θέση του Σαλπιγγίδη
84` Ο ΜακΚέιμπ στη θέση του Σέπαρντ
75` Kίτρινη κάρτα στον Ντένεχι
74` Ο Κίλνταφ στη θέση του Πάτερσον
65` Κίτρινη ο Σέπαρντ
63` Ο Βιεϊρίνια πήρε την μπάλα από τον Ίβιτς και με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ!
                               1-0 από τον Λαζάρ

Η ισοφάριση σε 1-1 από την Σάμροκ Ρόβερς

ΠΑΟΚ Σάμροκ Ρόβερς / Το 2-1 από τον Βιεϊρίνια

ΠΑΟΚ Σάμροκ Ρόβερς / Το 2-1

61` Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για ΠΑΟΚ! Ο Γεωργιάδης στη θέση του τραυματία Κλάους...
57` Κίτρινη κάρτα στον Στίβενς
48` Φάουλ από δεξιά του Ντένεχι, κεφαλιά του αφύλακτου Σέπαρντ στο δεύτερο δοκάρι και 1-1...

48` Κίτρινη στον Σνάουτσνερ
46` Έναρξη του δευτέρου μέρους
45+2` Λήξη του πρώτου ημιχρόνου
45+1` Φάουλ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τόμπσον
43` Κίτρινη κάρτα στον Ο` Ντόνελ
40` Ο Όμαν έβαλε... τρικλοποδιά στον Λάζαρ στο οριο της περιοχής, αλλά ο Ασούμα είπε "παίζετε". Από το ριπλέι φάνηκε οτι θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι
33` Mπαλιά του Τσιρίλο στην περιοχή, ο Βιεϊρίνια έκανε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια!
29` Ο Σνάουτσνερ στη θέση του τραυματία Λίνο
23` Δυνατό σουτ του Ίβιτς έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και ο γκολκίπερ των Σάμροκ έδιωξε εντυπωσιακά σε πλάγιο
21` Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Λαζάρ, από το γέμισμα του Βιεϊρίνια, ο Ρουμάνος σούταρε, αλλά ο Μάρεϊ έδιωξε προ της γραμμής
19` Kόντρα της Σάμροκ από τα αριστερά, ο Τέρνερ σούταρε με το αριστερό έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ
12` Ο Λαζάρ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, από τα 25μ. έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ!

4` Mακρινή μπαλιά του Τσιρίλο στην πλάτη της άμυνας, ο Βιεϊρίνια έκανε το κοντρόλ, αλλά κλείστηκε κι έχασε την ευκαιρία